Створення водо-накопчувальної водойми та системи краплинного зрошення в Надвірнянському районі, Івано-Франківської обл.

Об’єм - 600 м3
Розміри по поверхні - 27х14х2,7м
НФВ – 50 м3/год
Крапельне зрошення - наземне
1 контролер UCPT-3-12
1 бездротовий модуль UCT-W-4
2 датчика вологості грунту SM-2
ПЗ – Optisys

Для виробника ягідних культур, який спеціалізується на вирощуванні лохини спеціалістами нашої компанії було побудовано водо-накопичувальну водойму, насосно-фільтраційний вузол та крапельну систему зрошення на площі біля 2Га з розширенням посадки в майбутньому до 10Га з автоматикою нашого виробництва.

В даному проекті для будівництва басейну була використана піщана подушка та плівка HDPE товщиною 1,00мм німецького виробника. Даний проект мав особливість в тому, що водойма була побудована замовником власноруч. Після того, як замовник надав всі розміри, нами було прораховано кількість плівки та виконано її монтаж.

Даний проект будівництва системи зрошення мав особливість. Був встановлений контролер для управління зрошенням з бездротовим модулем. Було встановлено клапан з реле автоматичного включення та лічильник води з автоматичним пристроєм зчитування даних. В секторі поливу було встановлено датчики вологості грунту на глибині 20 і 40см в гряду з лохиною. Дане рішення дозволяє Замовнику включати/програмувати зрошення за допомогою смартфону чи ПК, передивлятись історію по поливу з контролем об’єму води по сектору. Також є додаткова опція переходу в автономний режим зрошення – система сама визначає по датчику вологості грунту коли включати, коли виключати полив в діапазоні заданої вологості грунту в % від НВ. Ця опція стала доступна замовнику, завдяки тому, що було проведено аналіз г’рунту в лабораторії та визначено оптимальний % від НВ по вологості конкретної торфо-суміші для вирощування лохини. Завдяки автономному режиму зрошення Замовник оптимізував витрати на електроенергію та воду, а також зменшив вплив людського фактору на виконання даного типу робіт.

Замовник планує до кінця 2021 року зробити посадку на всіх 10Га та всі 5 секторів поливати за допомогою даної автономної системи.