Автоматизація теплиці розмірами 5х10м для вирощування суниці і зелені мікрогрін на аеропоніці та огірків в закритому грунті. Маріуполь, Донецька область.

1 контролер UCPT-3-12 з Wi-Fi модулем
1 датчик температури і вологості
3 датчики температури

Черговий цікавий проект для автоматизації малого бізнесу. Замовник будує теплицю з фундаменту за допомогою нашого партнера ТОВ Екотеплиця. Наша задача була повністю автоматизувати робочі процеси для вирощування. Основна мета, якої ми мали досягти з замовником – це автономна робота теплиці, з можливістю віддаленого контролю та управління.

Разом з замовником ми продумали та розробили технічне завдання на впровадження найоптимальнішого рішення для автоматизації більшості виробничих процесів. В одній теплиці оремо буде вирощуватись суниця та зелень мікрогрін на гідропоніці та огірки в закритому грунті. Теплиця була поділена на 3 зони, обладнання для управління та датчики було встановлено, щоб забезпечити найоптимальніший виробничий процес вирощування.

Для впровадження даного рішення ми використали наш базовий контролер UCPT-3-12 з Wi-Fi модулем для передачі даних.

Контролер дистанційно управляє такими процесами в рамках даного проекту:

  • Відкриття та закриття фрамуг (2шт,відкриття верхніх і нижніх попарно);
  • Управління освітленням в теплиці, 2 зони;
  • Управління опаленням в теплиці, 3 зони;
  • Управління поливом в теплиці, 3 зони.

Крім цього були встановлені додаткові датчики в теплиці:

  • Датчик температури + вологості – 1шт для контролю мікроклімату теплиці;
  • Датчик температури – 3шт по зонах опалення.

Всі дані від датчиків та інформація по кожному з параметрів контролю передаються на серверне програмне забезпечення. Замовник в режимі реального часу бачить покази датчиків та параметри роботи обладнання через web – інтерфейс за допомогою ПК, смартфону або планшета. Замовник налаштовує дистанційно щоденник роботи обладнання для різного періоду вегетації рослин та може цілодобово в режимі он-лайн бачити які процеси відбуваються в теплиці, може дистанційно з будь-якого місця управляти ними. Всі режими роботи зберігаються, та можуть бути використані при циклічному виробництві наступного разу. Контролер самостійно, автономно управляє різноманітним обладнанням в залежності від заданих параметрів та підтримує зв’язок з замовником через SMS/telegram – повідомлення в разі відхилення від заданих параметрів контролю.

Зараз, ми разом з замовником плануємо вдосконалювати систему. Плануємо встановити датчики вологості грунту для вирощування огірків, для контролю оптимальної вологості кореневої системи для різних фаз вегетації, щоб максимально ефективно використовувати воду та добитися максимального урожаю.

Ще один реалізований проект в скарбничку нашої компанії.

Це рішення дуже оптимальне для малих і середніх фермерських господарств. При досить низькій ціні на наш продукт фермер отримає значно вищі врожаї, а головне він в режимі он-лайн може контролювати усі виробничі процесів та миттєвого відреагує, якщо щось піде не так.