Водо-накопичувальна водойма об’ємом 600м³ та система краплинного зрошення

Об’єм - 600м³
Довжина - 27м
Ширина - 14м
Глибина - 2,7м
НФВ - 50м³/год
Крапельне зрошення - наземне
Контролер UCPT-3-12 - 1шт.
Бездротовий модуль UCT-W-4 - 1шт.
Датчик вологості грунту SM-2 - 2шт.
Програмне забезпечення - Optisys

Для виробника ягідних культур, який спеціалізується на вирощуванні лохини в Надвірнянському районі, Івано-Франківської області спеціалістами нашої компанії було побудовано водо-накопичувальну водойму, насосно-фільтраційний вузол та крапельну систему зрошення на площі біля 2Га з розширенням посадки в майбутньому до 10Га з автоматикою нашого виробництва.

В даному проекті для будівництва басейну була використана піщана подушка та плівка HDPE товщиною 1,00мм німецького виробника. Даний проект мав особливість в тому, що водойма була побудована замовником власноруч. Після того, як замовник надав всі розміри, нами було прораховано кількість плівки та виконано її монтаж.

Даний проект будівництва системи зрошення мав особливість. Нами був встановлений контролер для управління зрошенням з бездротовим модулем передачі даних. Було встановлено клапан з реле автоматичного включення та лічильник води з автоматичним пристроєм зчитування даних. В секторі поливу було встановлено датчики вологості ґрунту на глибині 20 і 40см в грядах з лохиною. Дане рішення дозволяє Замовнику включати та програмувати зрошення за допомогою смартфону чи ПК, передивлятись історію по поливу з контролем об’єму води по кожному сектору окремо. Також, є додаткова опція переходу в автономний режим зрошення, коли система сама визначає по датчику вологості ґрунту необхідність включати та виключати полив в діапазоні заданої вологості ґрунту в відсотках від НВ. Ця опція стала доступна замовнику завдяки тому, що було проведено аналіз ґрунту в лабораторії та визначено оптимальний відсоток від НВ по вологості конкретної торфо-суміші для вирощування лохини. Завдяки автономному режиму зрошення Замовник оптимізував витрати на електроенергію та воду, а також, зменшив вплив людського фактору на виконання даного типу робіт.

Замовник планує до кінця 2021 року зробити посадку на всіх 10Га та всі п’ять секторів поливати за допомогою даної автономної системи.