Автоматизація теплиці розмірами 5х10м для вирощування суниці і зелені мікрогрін на аеропоніці та огірків в закритому ґрунті

Контролер UCPT-3-12 з WiFi модулем - 1шт.
Датчик температури і вологості - 1шт.
Датчик температури - 3шт.

Черговий цікавий проект для автоматизації малого бізнесу. Замовник будує теплицю в Маріуполі, Донецька область з фундаменту за допомогою нашого партнера ТОВ “Екотеплиця”. Наша задача була повністю автоматизувати робочі процеси для вирощування. Основна мета, якої ми мали досягти з замовником – це автономна робота теплиці з можливістю віддаленого контролю та управління.

Разом з замовником ми продумали та розробили технічне завдання на впровадження найоптимальнішого рішення для автоматизації більшості виробничих процесів. В одній теплиці оремо буде вирощуватись суниця та зелень мікрогрін на гідропоніці та огірки в закритому ґрунті. Теплиця була поділена на 3 зони, обладнання для управління та датчики було встановлено так, щоб забезпечити найоптимальніший виробничий процес вирощування.

Для впровадження даного рішення ми використали наш базовий контролер UCPT-3-12 з WiFi модулем для передачі даних.

Контролер дистанційно управляє такими процесами в рамках даного проекту:

  • Відкриття та закриття фрамуг (2шт., відкриття верхніх і нижніх попарно);
  • Управління освітленням в теплиці, 2 зони;
  • Управління опаленням в теплиці, 3 зони;
  • Управління поливом в теплиці, 3 зони.

Крім цього, були встановлені додаткові датчики в теплиці:

  • Датчик температури і вологості – 1шт. для контролю мікроклімату теплиці;
  • Датчик температури – 3шт. по зонах опалення.

Всі дані від датчиків та інформація по кожному з параметрів контролю передаються на серверне програмне забезпечення. Замовник в режимі реального часу бачить покази датчиків та параметри роботи обладнання через WEB-інтерфейс за допомогою ПК, смартфону або планшета. Замовник налаштовує дистанційно щоденник роботи обладнання для різного періоду вегетації рослин та може цілодобово в режимі он-лайн бачити, які процеси відбуваються в теплиці та може дистанційно з будь-якого місця управляти ними. Всі режими роботи зберігаються та можуть бути використані при циклічному виробництві наступного разу. Контролер самостійно та автономно управляє різноманітним обладнанням в залежності від заданих параметрів та підтримує зв’язок з замовником через SMS/Telegram повідомлення в разі відхилення від заданих параметрів контролю.

Разом з замовником ми вдосконалюємо систему – плануємо встановити датчики вологості ґрунту огірків для контролю оптимальної вологості кореневої системи для різних фаз вегетації, щоб ефективно використовувати воду та добитися максимального урожаю.

Це ще один реалізований проект в скарбничку нашої компанії! Оптимальне рішення для малих і середніх фермерських господарств. При досить низькій ціні на наш продукт фермер отримає значно вищі врожаї, а головне, він в режимі он-лайн може контролювати усі виробничі процесів та миттєвого реагувати на позаштатні ситуації!