Створення водо-накопчувальної водойми та реконструкція системи краплинного зрошення в Олександрійському районі, Кіровоградської області для лохини на площі 6 Га

Об’єм - 1200 м³
Розміри по поверхні - 25х21х3,5м
НФВ – 24 м³/год
Крапельне зрошення – наземне, 2 крапельки на гряду
1 контролер UCPT-3-12
Метеостанція Інспектор метео – 1шт
Клапани з можливістю віддаленого управління – 5шт
Датчики вологості грунту SM-2 – 5шт
ПЗ – Optisys

Для виробника ягідних культур, який спеціалізується на вирощуванні лохини спеціалістами нашої компанії було побудовано водо-накопичувальну водойму, насосно-фільтраційний вузол та реконструйовано крапельну систему зрошення на площі 6Га з розширенням посадки в майбутньому до 10Га з автоматикою нашого виробництва.

В даному проекті для будівництва басейну була використана піщана подушка та плівка HDPE товщиною 1,00мм німецького виробника. Даний проект мав особливість в тому, що котлован водойми був побудований замовником власноруч за нашим проектом. Після того, як замовник надав всі уточнюючі розміри, нами було виконано монтаж плівки. Ми багато експериментуємо при укладанні плівки. В цьому проекті, при погодженні з замовником плівка була спаяна біля водо-накопичувальної водойми на траві та переміщена в котлован за допомогою крану. Ця технологія пайки може бути корисною в випадках коли є піщана подушка в котловані для того, щоб пісок не попадав під стики плівки в момент пайки і пайка була якіснішою.

Даний проект будівництва системи зрошення мав особливість. Був встановлений контролер для управління зрошенням з підключенням за допомогою дротів 5-ти клапанів для автоматичного управління зрошенням. Було встановлено лічильник води з автоматичним пристроєм зчитування даних. В секторі поливу було встановлено датчики вологості г’рунту на глибині 15см в гряду з лохиною. Дане рішення дозволяє Замовнику включати/програмувати зрошення за допомогою смартфону чи ПК, передивлятись історію по поливу з контролем об’єму води по сектору. Також є додаткова опція переходу в автономний режим зрошення – система сама визначає по датчику вологості г’рунту коли включати, коли виключати полив в діапазоні заданої вологості грунту в % від НВ. Ця опція стала доступна замовнику, завдяки тому, що було проведено аналіз г’рунту в лабораторії та визначено оптимальний % від НВ по вологості конкретної торфо-суміші для вирощування лохини. Завдяки автономному режиму зрошення Замовник оптимізував витрати на електроенергію та воду, а також зменшив вплив людського фактору на виконання. В планах замовника на 2021-2022 роки автоматизувати фертигаційний вузол, а саме замінити інжектор на систему автоматичної подачі мін. добрив та кислоти в систему крапельного зрошення. Наша компанія планує розробку та впровадження даного вузла власного виробництва замовнику, та підключення даного вузла до нашого програмного забезпечення.