Водо-накопичувальна водойма об’ємом 1200м³ та реконструкція системи краплинного зрошення лохини площею 6Га

Об’єм - 1200м³
Довжина - 25м
Глибина - 3,5м
Ширина - 21м
НФВ - 24м³/год
Крапельне зрошення - наземне, 2 крапельки на гряду
Контролер UCPT-3-12 - 1шт.
Метеостанція "Інспектор метео" - 1шт.
Клапани з можливістю віддаленого керування - 5шт.
Датчик вологості грунту SM-2 - 5шт.
Програмне забезпечення - Optisys

Для виробника ягідних культур, який спеціалізується на вирощуванні лохини в Олександрійському районі, Кіровоградської області спеціалістами нашої компанії було побудовано водо-накопичувальну водойму, насосно-фільтраційний вузол та реконструйовано крапельну систему зрошення на площі 6Га з розширенням посадки в майбутньому до 10Га з автоматикою зрошення нашого виробництва.

В даному проекті для будівництва басейну була використана піщана подушка та плівка HDPE товщиною 1,00мм німецького виробника. Даний проект мав особливість в тому, що котлован водойми був побудований замовником власноруч за нашим проектом. Після того, як замовник надав всі уточнюючи розміри, нами було виконано монтаж плівки. Ми багато експериментуємо при укладанні плівки. В цьому проекті, при погодженні з замовником, плівка була спаяна біля водо-накопичувальної водойми на рівній площині та переміщена в котлован за допомогою крану. Ця технологія пайки може бути корисною для котлованів з піщаною подушкою для того, щоб пісок не попадав під стики плівки в момент пайки і пайка була більш якіснішою.

Даний проект будівництва системи зрошення мав декілька особливостей. Нами був встановлений контролер для управління зрошенням з підключенням за допомогою дротів клапанів для автоматичного управління зрошенням по секторах. Було встановлено лічильник води з автономним пристроєм зчитування даних. В секторі поливу було встановлено датчики вологості ґрунту на глибині 15см в грядах з лохиною. Дане рішення дозволяє Замовнику включати та програмувати зрошення за допомогою смартфону чи ПК, передивлятись історію по поливу з контролем об’єму води по кожному сектору окремо.

Додатковою опцією є можливість переходу в автономний режим зрошення – система сама визначає по датчику вологості ґрунту коли вмикати та коли вимикати полив в діапазоні заданої вологості ґрунту в відсотках від НВ. Ця опція стала доступна замовнику завдяки тому, що було проведено аналіз ґрунту в лабораторії та визначено оптимальний відсоток від НВ по вологості конкретної торфо-суміші для вирощування лохини. Завдяки автономному режиму зрошення, Замовник оптимізував витрати на електроенергію та воду, а також, зменшив вплив людського фактору на виконання робіт. В планах замовника на 2021-2022 роки автоматизувати фертигаційний вузол, а саме, замінити інжектор на систему автоматичної подачі мінеральних добрив та кислоти в систему крапельного зрошення. Наша компанія планує розробку та впровадження даного вузла власного виробництва та підключення його до нашого програмного забезпечення.